Atölye çalışmalarında kullanılan materyaller

Atölye çalışmalarında kullanılan materyaller, Almanya'daki Bochum Ruhr Üniversitesi Kimya Eğitimi Bölümü ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Bu programlar, on yaşa kadar olan öğrenciler için uygundur.

Yapıştırıcılar konusu

Yapıştırıcılar ve yapıştırıcı teknolojisi, uzun bir süredir hem günlük hayatın hem de endüstriyel üretim süreçlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Yapıştırıcı ürünleri, basit el sanatları yapıştırıcılarından, uçak kanatlarını yapıştırmak için kullanılabilecek yüksek performanslı endüstriyel yapıştırıcılara kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Yapıştırıcılarla ilgili eğitim malzemeleri, çocuklara yapıştırıcıların dünyasını tanıtmak üzere tasarlanmıştır. Çocuklar ilk olarak, çok çeşitli yapıştırıcılar ve kullanım alanları hakkında başlangıç seviyesinde bilgi edinirler; ikinci olarak ise nasıl ve hangi malzemelerden üretildiğini öğrenirler. Ayrıca, yapıştırıcıların neden yapışkan olduğu sorusunun yanıtını keşfetme fırsatı sunulur.

Kozmetik konusu

Şampuan ve diş macunu gibi vücut bakım ürünleri, çocukların günlük hayatlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Peki bu ürünlerin içinde gerçekte ne vardır? Neden önemlidirler, nasıl bir etkileri vardır ve nasıl üretilirler? Bunlar bu ünitede araştırılacak sorulardan yalnızca birkaçıdır. Bu ünite, temel bilimsel yöntemlere odaklanır. Bu yöntemler, sistematik bir yaklaşımı, kesin bir gözlem yapmayı, sonuçların kaydedilmesini ve son olarak sonuçların aşağıdaki sorular doğrultusunda değerlendirilmesini içerir: "Bulduğumuz ve gözlemlediğimiz Deney, ilk araştırma sorumuzu cevaplamamıza yardım etti mi?" Kozmetikler konusu üç bölüme ayrılmıştır: diş, cilt ve saç bakımı.

Sürdürülebilirlik konusu

Henkel'de sürdürülebilirlik konusu büyük önem taşımaktadır. Sürdürülebilirlik ile ilgili eğitim içeriği şu konuları kapsamaktadır: enerji tasarrufu, kağıdın geri dönüştürülmesi, yenilenebilir hammaddeler ve sağlığımızı korumak.