26 Ara 2019

Keşif Dünyası Projemize Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nden Altın Başarı Ödülü…

Türk Henkel olarak, çocuklara bilimi sevdirmek ve onların eğlenirken öğrenmelerini sağlamak için başarıyla yürütmekte olduğumuz Keşif Dünyası projemiz, bu kez bizlere bambaşka bir gurur ve mutluluk yaşattı. Keşif Dünyası, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödüllerinin Nitelikli Eğitim Kategorisi’nde Altın Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Türk Henkel Kurumsal İletişim Müdürü Öznur Çatı, Keşif Dünyası’nın kazandığı ödülü, 24 Aralık’ta Kadir Has Üniversitesi’nin Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilen 11. KSS Zirvesi’nde, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Serdar Dinler’in ellerinden aldı.

Ödül törenine; Keşif Dünyası projemizin paydaşları arasında yer alan Yaratıcı Çocuklar Derneği adına Proje Koordinatörü Tuba Karabey ve projemizin Türkiye’deki ilk merkezine ev sahipliği yapan Darüşşafaka Cemiyeti adına Darüşşafaka Kurumsal İletişim Yetkilisi Ceren Arifağaoğlu katıldı. İletişim ajansımız Med Partners Reklam ve Halkla İlişkiler’in Başkanı Binnur Akay ve Medya Direktörü Müge Akay da bizleri yalnız bırakmadı. Gün boyu birbirinden değerli konuşmacıların görüş ve deneyimlerini paylaştığı törene Tarım ve Orman Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Aylin Çağlayan Özcan da katılarak bir konuşma yaptı. Ödül töreni, Caz Sanatçısı Karsu Dönmez’in performansı ve toplu fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

Keşif Dünyası, Minik Dahilerle Çıktığı Yolculuğa Devam Edecek.

Türk Henkel olarak, Keşif dünyası projemizi, çocuklarımızın ilk ve belki de en önemli keşiflerini kendi içlerinde yapmaları gerektiği inancıyla 2015 yılından bu yana Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliği ile gerçekleştiriyoruz. Uzman eğitimciler eşliğinde gerçekleştirdiğimiz bilim ve sürdürülebilirlik atölyeleri ile onların içlerindeki dahiyi keşfetmelerine yardımcı olmak ve bilinmeyene ulaşma meraklarını uyandırmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda özellikle İstanbul’daki devlet okullarında ve diğer şehirlerdeki çeşitli etkinliklerde tüm öğrencilerin katılımına açık bilim atölyeleri yapıyoruz. 2018 yılında ise ülkemizin en köklü eğitim çınarlarından biri olan Darüşşafaka Cemiyeti bünyesinde, projemizin dünyadaki üçüncü ve Türkiye’deki ilk merkezini açtık. Hem buradaki merkezimizde hem de diğer okullarda devam eden atölye çalışmaları ile de 20 binden fazla öğrenciye ulaştık. Keşif Dünyası projemiz, yarınlara yaşanabilir bir dünya bırakma ve geleceğin bilim insanlarının yetişmesine katkıda bulunma hedefiyle minik dahilerle buluşmayı sürdürecek.