Forscherwelt logolu laboratuvar önlüğünün yakın çekimi

Keşif Dünyası Hakkında

Çocuklar bilimle ilgilenmeye nasıl teşvik edilir? Küçükken başlamalarını sağlayarak!

Henkel Hissedarlar Komitesi ve Danışma Kurulu Başkanı Dr. Simone Bagel-Trah küçük yaştayken "keşfetmeye" meraklıydı. Biyoloji alanında doktora derecesi bulunan Bagel-Trah'ın bilime olan bu ilgisi, “bilimle oynamanın” ne kadar eğlenceli olabileceğini çocuklara mümkün olduğunca erken yaşlarda gösteren bir sistemi hayata geçirmesine neden oldu. Henkel, Nisan 2011'de Dr. Simone Bagel-Trah'ın liderliğinde, özellikle 10 yaşına kadar olan çocuklara yönelik bir eğitim girişimi başlattı. “Keşif Dünyası”, içerik yapısına ve bütünsel bir öğrenim deneyimi geliştirmesine yönelik yeni standartlar ortaya koydu. Genel olarak “Keşif Dünyası” Henkel tarafından özellikle çocuklar için yaratılan bilimsel bir programdır. Program, çocukların bilimsel konulara ilgi duymalarını sağlamak üzere tasarlanmış bilim atölyelerinden oluşmaktadır.

“Keşif Dünyası”nda çocuklar Henkel'in faaliyetleri ile ilgili deneyler yapar: Yapıştırıcılarla yapıştırma, yıkama, temizleme, çeşitli deneyler ve sürdürülebilirlik. Merak ettiklerini gerçek uzmanlara sorabilirler ve aynı zamanda yetişkinlerin çalışma dünyası hakkında değerli bilgiler edinirler. Eğitim projesi, 2011 yılındaki lansmanından bu yana Almanya'da büyük ilgi görmüştür. Ayrıca, eğitim konsepti bununla sınırlı değildir: Şu anda Keşif Dünyası; Türkiye, Rusya, Arjantin ve İrlanda'da “Gezici Keşif Dünyası” olarak uluslararası alana yayılmaktadır.

fotoğraf Simone Bagel-Trah

"Dünyada keşfedilecek çok şey var. Merak, soru sorma cesaretine sahip olmak ve öğrenirken eğlenmek, çocukların bilimle ilgilenmesini sağlamaya yönelik bir girişim olan ‘Keşif Dünyası’nın temelini oluşturuyor."

Ayrıca bakınız

Sosyal medya ve basın bültenleri

Daha fazla basın bülteni